Visa alla 128 arrangemang:
sök i datumordning >>
sök i bokstavsordning >>
 
 
  Maestro - Framflyttad
MAESTRO!” är en humoristisk pianoföreställning, med inslag av vanliga klassiker spelade på ovanligt vis, samt publikens önskemål - spelade på vanligt vis. På Barnens Scen, Malmö.
 
  Mera >>
 
  DUMMERJÖNS - Ekoversionen

OM KONUNGENS DOTTER SOM VILLE HA DEN MAN SOM KUNDE TALA BÄST OCH FICK EN EKOHJÄLTE! Upplev vår moderna version av den klassiska sagan om den lille som klarar det stora!

 
  Mera >>
 
  Vems Lilla Mössa Flyger - på Teater Sagohuset
Familjeföreställning från 6 år. Vägen till Barnhans land är inte lång, ut ur huset bara, sedan över grusgången, genom vildsvinsportalen, förbi syrénhäcken, snabbt in genom hålet – och så är man där!
 
  Mera >>
 
  kc-test Moomsteaterns egen
....
 
  Mera >>
 
  Medlemskap i Mix Musik
Gäller 12 månader.
 
  Mera >>
 
  MACK medlemskap 2025
Medlemskap 2025
 
  Mera >>
 
  Medlemskap i Harry Arnold Sällskapet
Stöd vår verksamhet och få rabatt på våra evenemang!
 
  Mera >>
 
  Hattjakten
En ömsint och närsynt betraktelse över minnen, barndom och ålderdom i ett lekfullt musikaliskt teater- och dansäventyr för barn i åldern 4 till 8 år.
 
  Mera >>
 
  Funnys Äventyr - entré inkl teater
Upplev en värld full av sagor Funnys Äventyr är en magisk plats, här väcks fantasin när sagorna kommer till liv. på Mobilia, Malmö
 
  Mera >>
 
 


Alla 128 arrangemang >>
sök i datumordning >>
sök i bokstavsordning >>

 
     

KINO - Giselle - live    

 
 
Direktsänt från Bolsjojteatern i Moskva

Giselle är ett av de största verken i den klassiska balettrepertoaren. 26 januari livesänder vi den från anrika Bolsjoj i Moskva

I den här nya produktionen av Giselle ger den ledande koreografen Alexei Ratmanskij ett spännande perspektiv på en av de äldsta och största baletterna i den klassiska repertoaren. Publiken får en ny möjlighet att upptäcka den här ikoniska baletten som ofta berör publikens hjärta.

Giselle gjorde stor sensation vid premiären i Paris 1841 och sattes genast upp på en lång rad av världens största scener. Den är berömd både för den gripande handlingen om den hjärtsjuka Giselle som älskar att dansa och för sin formella perfektion och symmetri

Visas i samarbete med Folkets Hus och Parker


Kategori: [Dans]
Hemsida: http://www.kino.nu

Föreställningar:

Antal tidigare föreställningar: 1 st. sedan s�n 26 jan 2020


Fram till 72 timmar innan föreställningen börjar kan du boka via nätet. Fram till 4 timmar innan kan du köpa biljetter via nätet. Ring tel.040-103020 under våra öppettider om du vill boka via telefon.

Direktlänk till denna sida:
http://www.kulturcentralen.nu/i/?14238

Till förstasidan >>