Oslipat med Anton Magnusson och Simon Gärdenfors
Oslipat presenterar denna gång en kväll med sanslös humor och våghalsiga observationer.
Simon Gärdenfors är diversearbetare inom provokation och kultur. Han har gjort prisade serier och hörs i populära podcasts. Bland annat i Specialisterna podcast tillsammans med Anton Magnusson. På scenen är han en mästare i att göra oväntade vändningar med en slapp uppsyn.
Anton Magnusson har på scenen en stark gäst-hos-verkligheten-kvalitet. Han är kung över lite för långtgående observationshumor. Han verkar uppriktigt förvånad över sakernas tillstånd när han vänder ut och in på föreställningar och begrepp.
Armann Hreinsson har precis som Simon och Anton en bakgrund som skabrös rappare. Han har också visat att han är extremt bra på standup. Med ett barns nyfikenhet på livet pillar han glatt bort sårskorporna på våra gemensamma erfarenheter. Hörs också i Måndag.
Konferencier: Marcus Johansson
Insläpp 19:00 Kom i tid, köpt biljett garanterar inte sittplats Åldersgräns 18 år på Babel
Speltid: 120 min totalt med paus. Kategori:
[Humor] [Standup] Hemsida: https://www.oslipat.com
|
Föreställningar:
Ons 22 okt kl. 20:00
Plats: Babel, Spångatan 38, Malmö Arrangör: Oslipat Onumrerat. Pris: Entré 220,00 kr / Studerande 150,00 kr
 ![]()
Fram till 72 timmar innan föreställningen börjar
kan du boka via nätet. Fram till 4 timmar innan
kan du köpa biljetter via nätet.
Ring tel.040-103020 under våra öppettider
om du vill boka via telefon.
Direktlänk till denna sida:
http://www.kulturcentralen.nu/i/?17590
Till förstasidan >>
|